Profimetal spol. s. r. o.

O nás...

PROFIMETAL spol. s r.o. byla založena třemi společníky v roce 1992 pro obchod s hutními a stavebními materiály se specializací na prodej nadnormativních zásob hutních materiálů z průmyslových a staveních podniků v ČR a s tepelnými izolacemi pro potřeby izolatérů a pokrývačů v Mosteckém a Teplickém okrese. 
V roce 1993 přidala realizace střešních plášťů především plochých střech. Tato činnost byla v roce 1996 utlumena a o rok později zcela zastavena.
V roce 1994 otevřela první specializovanou prodejnu střešních krytin v severočeském kraji (druhou v ČR). 
Od roku 1995 je členem Cechu klempířů, pokrývačů a tesařů ČR – dosud.
V roce 1995 přestěhovala specializovanou prodejnu střešních krytin do Sokolské ulice v Litvínově – Šumné, kde připravila větší prostory pro pohodlný výběr ve vzorkové prodejně a postupně doplnila mechanizaci pro rychlý a kvalitní prodej, přesné balení výrobků, dodávkové vozy pro rychlý závoz pokrývačských a klempířských firem, nákladní vozy vybavené hydraulickým jeřábem s dostatečnou kapacitou pro vykládku střešních tašek. Prodejna je zde dodnes.
V roce 2005 otevřela sklad základních tašek v Mostecké ulici v areálu Litvínovského nádraží. Tím vyšla vstříc představitelům místní radnice a především obyvatelům města Litvínova maximálním zkrácením dopravní vzdálenosti svého zásobování především těžkými krytinami.
V roce 2006 otevřela klempířskou dílnu pro výrobu klempířských prvků na míru. A zrychlila tím dodávky klempířských prvků. Zároveň umožnila přístup do této dílny svým stálým obchodním partnerům.
V roce 2007 uzavřela smlouvu o spolupráci s Městem Litvínovem a tím dala společenský rámec pro svou charitativní činnost, probíhající již od roku 1994.
V roce 2008 přenesla sídlo společnosti z Náměstí Míru v Litvínově do areálu prodejny v Sokolské ulici.