Profimetal spol. s. r. o.

Klempířské prvky

Klepířské prvky

Klempířské prvky můžeme rozdělit do několika kategorií. Zahrnují konstrukční nosné části, které zvyšují odolnost střechy a pomáhají bezpečně upevnit jednotlivé vrstvy, upravují a vedou spád vody, výrazně prodlužují životnost střechy jako celku i návazných částí stavby. Klempířskými prvky můžete také vhodně oživit vzhled celého domu a dodat mu originální styl.

Klasickými a nejvíc viditelnými prvky jsou okapové systémy. Dobře navržený celek pomáhá efektivně odvádět vodu, zabraňuje stékání spádové vody po bočních stěnách nebo jiných částech konstrukce domu. Okamžitý odklon vody zabraňuje prosakování, chrání stavbu před vznikem plísní, šíření hub, a prodlužuje její životnost. Upravuje také bezprostřední okolí domu, kdy řídí odvod vody přímo do země nebo na odkloněné místo.

Dalšími neméně důležitými prvky jsou podkladní plech, boční a přední lemování, závětrná nebo dilatační lišta. Podkladní plech se především používá ke zpevnění převislých částí konstrukcí. Okapní plochy nebo atiky zajistí přímo na konstrukci, zajistí lepší odvod spádové vody a zvyšuje izolaci. Boční i přední lemování je vedené zejména kolem vikýřů, komínů, světlíků nebo požárních zdí. Výška lemování se přizpůsobuje aktuálním podmínkám, hraje důležitou roli při trvalé pokrývce sněhem. Součástí lemování je často vodní drážka, která pomáhá odvádět spádovou vodu. Zabraňuje podtečení vody do konstrukce. Závětrná lišta zakončuje střechu ve štítu, používá se u krytin bez vlastních systémových prvků krajových tašek nebo tam, kde tento prvek není možné instalovat, třeba u šikmých štítů. Závětrná lišta má důležitý vliv na ochranu celé štítové konstrukce. Dilatační lišta zajistí nepropustnost mezi plechovou konstrukcí, hydroizolací a povrchem stěnové konstrukce. Samostatně se kotví přímo ke konstrukci. Dalšími prvky jsou komínová stříška, která chrání odvod spalinového kouře, různé estetické prvky a pomocné ochranné prvky.

Nabízíme vám kompletní návrh a zpracování jakéhokoli systému. Pro práci si vybíráme materiály s vysokou odolností vůči vodě, vlhkosti i změnám teplot. Podle typu stavby, řešení konstrukce střechy i vašich nároků upravíme vedení všech klempířských prvků i jejich vzhled. Rádi vás seznámíme s konkrétními možnostmi, přiblížíme vám časovou i finanční náročnost žádaných změn nebo oprav.

Ceníky